Konu ve Amaç

Konu ve Amaç

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şehrin 39 ilçesinin farklı noktalarını açık hava sahnesine dönüştürerek, müzisyenlerin İstanbullularla özlem gidermesini sağlayacak. #İstanbulBirSahne adıyla gerçekleştirilecek açık çağrı ile İstanbullular pandemi koşullarına uygun şekilde, ücretsiz olarak özledikleri kültür sanat etkinlikleriyle buluşurken pandeminin başlangıcıyla zor günler yaşayan müzisyenlere de destek sağlayacak. 

#İstanbulBirSahne etkinlikleri; şehrin günlük yaşamına canlı performans sürprizleri ve neşesiyle eşlik edecek. Projeyle şehrin parkları, durakları, metro platformları, müzeleri, sokakları, otoparkları, günlük işe gidiş geliş noktaları, ikonik mekanları dev bir açık hava sahnesine dönüşerek İstanbullularla buluşacak.

​#İstanbulBirSahne etkinliklerinde yer almak isteyen müzisyen ve müzik toplulukları başvurularını 28 Mart 2021 saat 14.00 itibarıyla www.istanbulbirsahne.com adresinden yapabilecek.

#İstanbulBirSahne projesine kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin yer ve tarih bilgileri ise pandemi koşulları ve hava şartlarına göre önümüzdeki günlerde açıklanacak. 

Performans alanlarında İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları – Coronavirüs (Covid-19) Salgınından Korumak, Yayılmasını Engellemek İçin Alınması Gereken Önlemler ve tüm tedbirler etkinlik öncesi ve sırasında İBB tarafından alınacak. Sanatçı, müzisyen ve tüm katılımcıların bu tedbirlere uyması için gerekli önlemler İBB tarafından alınırken denetimler de hassasiyetle yapılacak. 

İstanbulluların günlük yaşamlarıyla kesişecek olan, ücretsiz yüzlerce performansın yer alacağı etkinlik serisi #İstanbulBirSahne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Kültür AŞ organizasyonuyla gerçekleştirilecek.